Příliv skvělých vín z Rumunska

Málo kdo ví, že Rumunsko má pro pěstování vinné révy velmi příznivé podmínky. Už v dobách Řeků a Římanů mělo vinařství v oblastech Rumunska velkou tradici, která přetrvává dodnes.

Více než jedna třetina viničních ploch se v současné době nachází v oblasti Moldova. Další oblasti, kde skvělá vína vznikají jsou například Muntenia, Oltenia, Dobrudži, Banát a také Sedmihradsko. Rumunsko patří mezi největší producenty vína a v Evropě obsadilo dokonce čtvrté místo v žebříčku.

Vína z Rumunska mají ve světě jméno zejména díky svojí kvalitě a úžasné chuti.

Nejen proto jsme tato skvělá vína začali dovážet i k nám.

Představme si stručně dvě vinařství, která se mohou pyšnit zajímavou historií i současností.

Prvním z nich je CRAMELE HALEWOOD, jejichž vína pochází z oblastí Transylvánie, Dealu Mare a Murfatlar. Vyrábí vína z odrůd jak světového sortimentu, tak i rumunské domácí odrůdy.Vinařství Halewood získalo řadu ocenění a je certifikovaným dodavatelem vín rumunské královské rodiny.

Druhé vinařství DOMENIILE SAHATENI se nachází v regionu Dealu Mare. Díky klimatu můžeme z tohoto vinařství získat vína té nejvyšší kvality.Ve sklepech jsou používány špičkové moderní technologie, nejen i díky tomu získává vinařství Domeniile Sahateni spousty skvělých ocenění za své kvalitní a vynikající vinařské výtvory. To vše především díky majitelce vinařství a skvělé enoložce Aurelii Visinescu.

 

Vinařství Aurelii Visinescu   Cramele Halewood